Her Gün Mastürbasyon Yapmak Zararlı Mı

Mastürbasyon kendi kandini tatmin etme durumudur. Erkekler mastürbasyonu yaparken elleriyle penisiyle oynarken aynı zamnda hayaller kurarak faztezi geliştirir. Mastürbasyon yapan erkek hoşuna giden bir kızı, sevgilisini veya başka bir kadını hayal edebilir. Bu sırada penisiyle oynarken vajinaya girer gibi hareketler yaparak boşalma sağlar. Kızlarda da durum farklı değildir. Kızlar mastürasyon yaparken vajinayı bir şeye sürterek zevk almaya çalışır. Çünkü kızlarda orgazm vajina duvarından uyarı alarak gelişir. Mastürbasyon yapmanın sağlık açısından birçok avantajının olduğu biliniyor. Düzenli mastürbasyon hem kızların hem de erkeklerin cinselliği tanıması yardım eder.

Mastürbasyonun Fayda Sağlar Mı

Mastürbasyonun faydası kişiyi tatmin etmesidir. Bunun yanında yapılan araştırmalar düzenli mastürbasyonun kas ağrılarına, baş ağrılarına ve mutsuzluğa iyi geldiğini gösteriyor. Herşeyden önce mastürbasyon cinsel bir birliktelikten ne kadar haz alınacağını da gösterir. Bu nedenle kişileri ilişki öncesi cinselliğe hazırlarken nasıl davranması gerektiği hakkında da bilgilendirir. Mastürbasyon yaparken kurulan hayaller aynı zamanda kişilerin bilinç altına atmış düşünceleride gün yüzüne çıkartarak hem cinsel kimliğin oluşmasına yardım eder hem de kişileri daha sağlıklı bireyler yapar.

Mastürbasyon Yapmanın Zararları Var Mı

Herşeyin azı karar çoğu zarar demişler. Mastürbasyonunda çoğu kişilere oldukça büyük zararlar verebilir. Mastürbasyonun zararları arasında kişileri toplum dışına itme, yalnız kalma isteği, sürekli mastürbasyon yapma isteği ve tatminsizlik doğururken aynı zamanda gerçek bir cinsel birliktelik sırasında haz alamamayı da beraberinde getirir. Genç bir erkek mastürbasyon yaparak kısır olmaz. Bu gibi bilgilere kulak asılmaması gerekir. Ancak her gün yapılan mastürbasyon mutlaka yorucu bir etkinin yanında psikolojik etkileri de beraberinde getirerek kişinin yaşamına zarar verebilir.

Mastürbasyon Yorucudur

Mastürbasyon yaparken fiziki olarak bir efor harcanır. Bu efor kesinlikle yorucu bir hayatıda beraberinde getirir. Günlük yapılması gereken işlere konsantre olamama, kişinin uykusuz kalması, iş hayatına önem verememe gibi çok önemli sorunları beraberinde getirdiği gibi düzensiz bir hayatta oluşturacağı için kişilerde sağlık problemi de ortaya çıkartabilir. Bu nedenle mastürbasyon ara ara ancak sık yapılmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir