Her Gece Mastürbasyon Yapıyorum Kısır Olur Muyum

Mastürbasyon yapmak çoğu kişiyi oldukça rahatlatır. Özellikle genç erkeklerde cinsel birliktelik yaşamanın imkansız olduğu durumlarda boşalmak çok önemlidir. Çünkü uzun süre boşalmayan erkeklerde ereksiyon problemleri açığa çıkarak hiç olmadık zamanlarda zor anlar yaşamalarına da sebep olur. Örneğin uzun süre boşalmayan bir erkek hiç uygun olmayan bir zamanda aklında seks düşüncesi yoksa bile bir anda herhangi bir şeyden erekte olarak boşalma yapabilir. Bu durum kişileri oldukça zor durumda bırakacağından ara sıra yapılan mastürbasyonla böyle bir duruma yakalanmak engellenebilir. Veya herhangi bir ilişki öncesinde geciktirici hap kullanmakta erken boşalma sorununun önüne geçecektir ve boşalma süresini 20 -90 dakika arası gibi uzun süreli engelleyecektir.

Mastürbasyon Kısırlık Yapar Mı

Erkeklerin cinsel biriktelik yaşamaya oldukça meraklı olduğunu hatta düşkün olduklarını biliyoruz. Ancak mastürbasyonla tatmin yaşayan ve bu durumu birazda abartan neredeyse her gün hatta günde birkaç kez mastürbasyon yapan erkeklerde kısır olur muyum, sperm sayım azalır mı gibi sorular sorduğunu ve akıllarına bu soruların takıldığını görüyoruz. Mastürbasyon elbette sperm döken bir işlemdir. Ancak ne kadar mastürbasyon yaparsanız yapın sperm sayınızda bir azalma olmaz. Sperm sayısı yorulmaya, besine ve spora bağlı olarak değişen ve kaliteli ve düzenli hayatlarda daha çok olan bir durumdur. Bu durum mastürbasyon yapmayla bozulmayacağı gibi kimse mastürbasyon yaparak kısır olmaz.

Sperm Sayısı Az Olan Erkekler

Mastürbasyon spermlerin dışarıya boş yere akmasını sağladığı için eskiden birçok toplum tarafından yasaklanmış hatta büyük cezalar verilmiş bir eylemdir. Bu durum biyolojiik olarak sperm sayısı az olan erkeklerde biraz sıkıntılara yol açabilir. Özellikle çocuk sahibi olmak isteyen erkekler sağlıklı ve çok sayıda sperm üretmeleri gerekir. bu durumu riske atmamak için mastürbasyon yerine fiziki gücünüzü artıracak besinlerle beslenmeniz ve eşinizle birleiktelik yaşamanız gerekir.

Mastürbasyon Evli Çiftlerde De Görülüyor

Ne yazık ki gerçek anlamda cinsel birleşme yaşayabilecek evli çiftlerinde birbirlerinden habersiz mastürbasyon yaptıkları görülüyor. Bu durum cinsel tatminsizliğin yani eşlerin birbirlerini orgazm edememe sorunundan kaynaklanıyor. Mastürbasyon yapan evli çiftler eşleriyle cinsel hayatta ne istedikleri konusunda daha açık konulurlarsa daha haz dolu bir birliktelik yaşamaları mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir