Ereksiyon Sorunu ve Diyabet Hastalığını

Ereksiyon problemi, diyabetli olan erkekler için sık görülen bir sorundur – ancak kaçınılmaz değildir. Önleme stratejileri, tedavi seçenekleri ve daha fazlasını düşünün.

Ereksiyon problemi – bir ereksiyon firmasının cinsel yolla bulaşmasını veya sağlanamamasını – diyabetli erkekler, özellikle de tip 2 diyabetli kişilerde sık görülen bir durumdur. Kötü uzun süreli kan şekeri kontrolünün neden olduğu sinirlere ve kan damarlarına hasar verebilir.

Ereksiyon problemi, diyabetli erkekler için yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı gibi diğer koşullarla bağlantılı olabilir. Ereksiyon problemi, diyabetli erkeklerde, hastalığı olmayan erkeklerden daha erken ortaya çıkabilir. Bir ereksiyonun sürdürülmesindeki zorluk diyabet tanısından önce bile olabilir.

Sertleşmede Ereksiyon problemi olması gerçek bir meydan okuma olabilir. Sizi ve eşinizi hayal kırıklığına uğratmış ve cesareti kırılmış bırakabilir. Ereksiyon işlev bozukluğuyla başa çıkmak için adım atın – ve cinsel yaşamınızı yeniden yoluna sokun.

Uzmanla konuş

Birçok erkek doktorlarıyla Ereksiyon problemi hakkında konuşmak konusunda isteksizdir. Ancak utanmanın sizi almasını engellemeyin. Küçük bir konuşma büyük bir fark yaratabilir. İşte ne yapmanız gerektiği:

  • Neler olduğunu doktoruna söyle. Doktorunuz Ereksiyon problemi altında yatan sebepleri göz önüne alacak ve ilaç ve diğer Ereksiyon problemi tedavileri hakkında bilgi verecektir. Seçeneklerinizi öğrenin.
  • Şeker hastalığınızı daha iyi yönetmek için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını sorun. Kan şekeri düzeyinizi iyileştirmek, Ereksiyon problemi yol açabilecek sinir ve damar hasarını önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca genel olarak daha iyi hissedeceksiniz ve yaşam kalitenizi artıracaksınız. Diyabetinizi yönetmek için doğru adımları atıp seçmediğinizi doktorunuza sorun.
  • Diğer sağlık sorunları hakkında soru sorun. Şeker hastalığı olan erkeklerin, Ereksiyon problemi neden olabilecek veya sertleşebilecek başka kronik rahatsızlıklara sahip olması yaygın bir durumdur. Başka sağlık sorunlarına yönelik olduğundan emin olmak için doktorunuzla birlikte çalışın.
  • İlaçlarınızı kontrol edin. Depresyon veya yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan ilaçlar gibi ereksiyon  sorunlarınızı kötüleştirebilecek herhangi bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışın. İlaçlarınızı değiştirmeniz yardımcı olabilir.
  • Danışmanlık isteyin. Kaygı ve stres Ereksiyon problemi kötüleştirebilir. Ereksiyon problemi aynı zamanda eşinizle olan ilişkiniz üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Bir psikolog, danışman ya da diğer zihinsel sağlık uzmanı size ve eşinize baş etme yolları bulmanıza yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir