En Etkili Ereksiyon İlaçlar

Cinsel performans arttırıcı ilaçlarla ilgili birçok efsane duymak mevcuttur. İlk sırada ise bu tarz ilaçların cinsel yaşam üzerine etkileri bulunmaktadır. Çoğu erkek bu tür ilaçların cinsel arzuyu arttırdığını ya da cinsel arzu olmadan da etkili olduğunu düşünmektedir. Fakat sanılanın aksine bu ilaçlar cinsel isteği arttırmamaktadır. Aynı zamanda bu ilaçlar bir afrodizyak değildirler. Bir diğer yanlış bilgi ise bu ilaçların her zaman ve hemen sonuç verdiğidir. Örnek vermek gerekirse hormon eksikliğinden kaynaklı bir durumda bu ilaçların sertleşmeye hiç bir etkisi bulunmamaktadır.


Cinsel Performans Arttırıcı İlaçların Etkileri


Sertleşme sorunu olan kişilere genellikle ilk olarak sertleşme ilaçları ile tedavi sağlanmaktadır. Sertleşmenin olması için penisteki bölgesel kimyasallar, hormonlar, kan damarları ve beyin hep beraber çalışmaktadır. Yani bu ilaçlar tedavide direk cinsel isteği arttırmamaktadır. İlacın etkili olması için erkeğin cinsel yönden uyarılması gerekir. Kişi cinsel olarak uyarılınca beyinden penise pozitif sinyal gitmektedir. Bu sinyaller doğrultusunda kullanılan cinsel performans arttırıcı ilaçlar kan akımını arttırır ve penisi kanla doldurarak sertleşmeyi sağlar.


Cinsel Performans Arttırıcı İlaçların Birbirlerinden Farkları Nelerdir?


Jenerikleri ve çeşitleri olsa da ilaçlar birbirine benzemektedir. Fakat sertleşme gerçekleşinceye kadar ki zaman, yan etkileri, etki süresi gibi bazı farklılıkları bulunmaktadır. Örneğin sertleşme süresi vardenafilde 40 dakika, sildenafilde 1 saat, Cialis 100 mg ise 2 saattir. Tadalafil 36 saat etkisini sürdürürken diğerleri 8 saat etki etmektedir. Bu ilaçlarda çok sık görülen yan etkiler ise burun tıkanıklığı, hazımsızlık, yüzde kızarma, baş ağrısı bulunmaktadır. Hatta bazı yayınlar bu tarz ilaçların görme sağlığını tehdit ettiğini söylemektedir. Fakat bu kesin olarak kanıtlanmamıştır.
Cinsel Performans Arttırıcı İlaçları İnternetten Almak Tehlikeli Mi?
Sertleşme problemi olan 5 kişiden 1’i ilacını reçete ile almaktadır. Utanmadan dolayı eczaneden ilaç alamayan kişiler internete başvurmaktadır. Ancak internetten satın alınan ilaçların çoğu kopya ya da sahtedir. Bu ilaçları görünüm olarak gerçeklerinden ayırt etmek zordur. İçerisinde bulunan maddelerin size bir zararı olmasa bile tedaviye de hiçbir etkisi bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir