Kadınların İlişki Sorunları Nelerdir

Bu yolda birkaç darbe içine girmeyen nadir çift. Vaktinden önce olsa da, bu ilişki sorunlarının ne olabileceğini biliyorsanız, onları geçmek için çok daha iyi bir şansa sahip olursunuz.

Evlilik ve Aile Terapisti Mitch Temple, Evlilik Döngüsünün Yazarı, her ilişki inişli çıkışlı olmasına rağmen, başarılı çiftler darbeleri nasıl yöneteceğini ve sevgi hayatlarını sürdüreceklerini öğrendi. Orada asılacak, sorunları çözecek ve gündelik hayatın karmaşık konularında nasıl çalışacaklarını öğreneceklerdir. Birçoğu bunu kendi kendine yardım kitapları ve makaleleri okumak, seminerlere katılmak, danışma yapmak, diğer başarılı çiftleri gözlemlemek ya da sadece deneme yanılma yapmakla yapar.

İlişki Sorunu: İletişim

Ailenin Harmanlanması’nın yazarı Elaine Fantle Shimberg’e göre, tüm ilişki sorunları kötü iletişimden kaynaklanmaktadır. “BlackBerry’inizi kontrol ederken, TV izlerken veya spor bölümünden geçerken iletişim kuramazsınız” diyor.

Problem çözme stratejileri:

Shimberg, birbirleriyle gerçek bir randevu ayarlayın diyor. Birlikte yaşıyorsanız, cep telefonlarını titreşime bırakın, çocukları yatağa yerleştirin ve sesli mesajın sizi aramasını bekleyin.
Seslerinizi yükseltmeden “iletişim kuramazsanız”, sizi çığlıklarla gören biri sizi utandırırsanız, kütüphane, park veya restoran gibi ortak bir noktaya gidin.
Bazı kurallar koyun. Eşiniz konuşmaya başlayıncaya kadar ya da “Siz hepsiniz …” ya da “Siz asla ….” gibi sözcük gruplarını yasaklayana kadar konuşmayı kesmeyin.
Dinlediğinizi göstermek için vücut dili kullanın. Do not doodle, saatinize bakın ya da çivi almak. Başkasının mesajı alacağınızı bilmesine izin vermeyin ve gerekirse tekrarlayın. Örneğin, “Ne söylediğinizi duyduğumda, ikimiz de çalışıyor olsam da, evde daha fazla eşyanız varmış gibi hissedeceksiniz” deyin. Eğer haklıysan, diğer biri onaylayabilir. Eğer diğer kişinin gerçekte neyi kastediyorsa, “Hey, sen bir yıpranmışsındır ve peşinden koşmak zorunda kaldım, benim için daha fazla iş yaratıyorsun” diyebilir o, ama daha güzel bir şekilde.

İlişki Sorunu: Cinsiyet

Birbirlerini seven ortakları bile cinsel olarak uyuşmazlık olabilir. Lütfen Sevgili Yazar, Yazı Değil yazarı Mary Jo Fay, cinsel kişisel farkındalık ve eğitim eksikliğinin bu sorunları kötüye kullandığını söylüyor. Fay, seks yapmak vazgeçmeniz gereken son şeylerden biri. “Seks,” dedi, “bizi bir araya getiriyor, bedenlerimize hem fiziksel hem de zihinsel olarak yardımcı olan hormonları bırakıyor ve sağlıklı çiftin sağlıklı kalmasını sağlıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir